Categories
Ogrodnictwo Sklep Online Trawnik

Co warto wiedzieć o areatorze?

Każdemu z nas bez wątpienia zależy na posiadaniu pięknego i zielonego trawnika. Ma on nie tylko funkcje użytkowe, ale również duże walory dekoracyjne. Dlatego też starannie dobieramy mieszanki nasion traw, które mają nam zagwarantować piękną murawę. Dobrze byłoby także skorzystać z urządzenia zwanego aeratorem, który pobudzi trawę do intensywniejszego wzrostu. 

Czym właściwie są aeratory?

Aerator to pojęcie, które dla wielu brzmi dość enigmatycznie. Tymczasem aeratory to urządzenia idealne dla każdego ogrodnika. Urządzenia te pozwalają na spulchnienie gleby przy pomocy specjalnych zębów. Niektóre aeratory zamiast ostro zakończonych zębów posiadają rurki. Najczęściej używamy aeratorów po zimie, kiedy to nasz trawnik potrzebuje intensywnej regeneracji.

Urządzenia te zakupimy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Ceny są bardzo zróżnicowane, bo nie każdy aerator jest taki sam. Przeważnie urządzenia te nie kosztują jednak więcej niż kilkaset złotych. Zanim dokonamy zakupu aeratora, koniecznie przejrzyjmy oferty kilku sklepów, aby wybrać produkt najlepszej jakości w najkorzystniejszej cenie. 

W jaki sposób używać aeratora i jaki rodzaj wybrać?

W sklepach dostaniemy różne rodzaje aeratorów. Wśród nich znajdziemy aeratory ręczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających trawniki o stosunkowo niewielkiej powierzchni. Zwolennicy tego rodzaju urządzeń cenią je nie tylko za skuteczność, ale również za ekologiczność. Korzystając z nich nie jesteśmy bowiem zmuszeni do zużywania energii ani surowców. Sięgnąć możemy również po aeratory elektryczne, które są niezastąpione w przypadku posiadania trawników o dużej powierzchni.

Urządzenia te cenione są również za skuteczność działania oraz za to, że pracują wyjątkowo cicho. Nie sposób również nie wspomnieć o aeratorach akumulatorowych. Będą one dostosowane do potrzeb osób posiadających trawniki średniej wielkości. Niestety, ich działanie nie jest już tak dyskretne i ciche jak działanie wspomnianych już aeratorów elektrycznych. Aeratorów powinno się używać tylko wtedy, gdy nasz trawnik ma więcej niż dwa lata. Najlepiej używać go wczesną wiosną, kiedy to rośliny zaczynają budzić się do życia. Dzięki temu trawa w krótkim czasie intensywnie się zazieleni.