II MIstrzostwa Spinningowe Fishermann.pl

21 maja 2017 roku odbyły sie II Mistrzostwa fishermann.pl oraganizowane przez Fishermann Angling Club. Zawody te mają za zadanie jednoczenie wędkarzy w Szkocji poprzez integrowanie się, zdrową rywalizację a co najważniejsze mają być dobrą zabawą. Miejscem w którym  odbywała się tegoroczna impreza był Clyde&Forth Canal.

Każdy z uczestników wiedział że nie będą to łatwe zawody, ponieważ kanał lubi być kapryśny a złowienie tam ryby jest nie lada wyzwaniem dla niejednego wędkarza. Jednak  to są mistrzostwa łatwo być nie mogło .

Organizatorzy tych mistrzostw wraz z kilkoma pomocnikami stawili się na miejscu zbiórki o godzinie 6. Po rozładowaniu samochodów zaczęliśmy przygotowania. Szybko wybraliśmy miejsce dla naszego gazebo. Z biegiem czasu zaczęli  pojawiać się uczestnicy Mistrzostw. Na liście startowej widniało 28  nazwisk, co zapowiadało największą imprezę którą organizował nasz klub w swojej historii .

Z samego rana odwiedził nas Gus Brindle jest on przewodniczącym Scottish Federation for Coarse Fishing (klub Fishermann Angling Club jest członkiem tej federacji) która jest odpowiedzialna za kanał. Był bardzo pozytywnie zaskoczony ilością uczestników i z jakim rozmachem jest przygotowana ta impreza, a to dopiero druga edycja . Ale do konkretów.

Po sprawdzeniu obecności, rozdaniu kart zawodnika i po losowaniu numerów startowych przedstawiłem regulamin zawodów. Punktualnie o 8 rano rozległ się dźwięk trąbki stadionowej co było sygnałem do rozpoczęcia rywalizacji. W końcu nadszedł czas dla organizatorów na  ustalenia jak dalej poprowadzić zawody i wypicie porannej kawy.

Złapałem aparat i poszedłem wzdłuż kanału pstryknąć trochę fotek. Widziałem zadowolenie uczestników, a dla organizatora nie ma lepszego widoku niż uśmiech na twarzy zawodnika i palec w górę, naprawdę to budujące i dodaje energii do dalszej pracy. Zaczęły spływać pierwsze informacje na temat złowionych ryb. Po chwili słyszę że ktoś mnie woła, nie zdawało mi się, ładny szczupak ląduje w podbieraku. Szczęśliwym wędkarzem okazał się klubowicz Krzysztof Uziębło, po zmierzeniu okazało się że złowiona ryba ma 73cm, całkiem ładna. Zawodnicy uparcie biczowali wodę, ciągłe zmiany przynęt w celu znalezienia złotego środka na kanałowego drapieżnika.

O godzinie 12 zaplanowano przerwę na posiłek i podliczenie punktów z I tury.

Dzięki POLISH TASTE polski sklep w Perth, który zaopatrzył nas w kiełbasy na grilla mogliśmy nakarmić uczestników . Wszyscy zaczynali mówić o taktyce na drugą turę zawodów, co zamierzają zrobić aby poprawić swoje wyniki

O godzinie 13,00 rozpoczęłą się finałowa rozgrywka. Część uczestników postanowiło ruszyć na bardziej odległe odcinki kanału.Walka w tej turze była bardzo zacięta. Podium cały czas się zmieniało. Co jakiś czas spływały do nas informacje o kolejnych rybach.Z końcem 2 tury powoli uczestnicy zaczęli się schodzić na miejsca zbiórki gdzie oficjalnie miały  zakończyć się zawody.

Karty startowe zostały oddane przez uczestników i rozpoczęło się podliczanie punktów.Walka byla bardzo zacięta. Naprawde rożnice pomiędzy pierwszym a drugim miejescem były niewielkie.

Organizatorzy mieli przygotowane kilka nagród. Oczywiście najlepsza trójka, pierwszy raz w historii klubu była przyznana nagroda w kategorii KOBIETY, na starcie stanęłą niestety tylko jedna ( może w przyszłości to się  zmieni) i nagroda za Największą rybę. Wartość nagród ponad £300. Z roku na rok jest coraz lepiej, zawdzięczamy to naszym sponsorom Polish Taste polski sklep w Perth i sklep internetowy z artykułami wędkarskimi Predator Maniac.

A oto lista nagrodzonych:

1.     Michał Wittstock

2.     Tomek Włodkowski

3.     Bartek Kasprzak

Największa ryba zawodów

     Krzysztof Uziębło szczupak 73cm

Nagroda w Kategorii KOBIETY

    Małgorzata Karwacka

Na mistrzostwach złowiono prawie 50 ryb na 25 startujących (3 osoby nie dojechały) więc wydaje mi sie że pod względem frekwencji i ilości złowionych ryb było SUPER, co nie zmienia faktu że mogło być lepiej.

Chciałbym podziękować wszysykim uczestnikom za fajna atmosferę tych zawodów.        

DZIĘKI DLA WAS.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Kilka fotografii