I Mistrzostwa spinningowe Fishermann Angling Club

I Mistrzostwa Fishermann.pl  Loch Kilbirnie 22.05.2016

 22 maja 2016r odbyły się pierwsze mistrzostwa spinningowe fishermann.pl organizowane przez Fishermann Angling Club. Na stracie zawodów stanęło 24 uczestników.

 Nie oficjalnie możemy nazwać te mistrzostwa nie oficjalnymi mistrzostwami polonii w Szkocji,chociaż na starcie stanął kolega Szkot co było miłym zaskoczeniem ze i szkoccy wędkarze chcą sie z polskimi integrować.

 

Po przybyciu juz wszystkich uczestników nastąpiła krotka odprawa przedstawieniu regulaminu zawodów wylosowaniu par rywalizacja sie rozpoczęła. Za wody zostały podzielone na 2 tury. Juz po parunastu minutach pierwsze ryby wylądowały na matach i zostały zapisane kartach startowych.

 

Pogoda była super, humory dopisywały. Ryby nie rozpieszczały rozmiarami ale cos sie działo, ciągłe podbicia spinki ryb. Na czoło stawki wysunęło sie 2 zawodników Dawid i Michał, Krzysztof i Małgorzata próbowali gonić.

Jednakże 1 tura zakończyła sie dominacja kolegów. po zakończeniu porannych połowów nadszedł czas na posiłek i wymianę dzisiejszych doświadczeń.

Po godzinnej przerwie nadszedł czas na turę 2 wszyscy zabrali sie do odrabiania strat i zaczęli „gonić” czołówkę. w nie długim czasie w końcu pada sztuka na miarę mistrzostw kolega Rafał wyholował szczupaka 107cm która w późniejszym rozliczeniu została ogłoszona ryba zawodów.

Dwójka prowadząca broniła swojej przewagi która uzyskali w pierwszej turze cały czas punktując. Pierwsza czworka nie ulęgła zmianie

Wynik końcowy wypadł całkiem dobrze tak jak wspominałem wcześniej na stracie stanęło 24 startujących (chyba jedna z największych imprez organizowana przez nasz klub)

47 szczupaków

4 okonie

2 pstrągi

w sumie 53 rybki 1 czajnik i 1 skarpeta :).

 

 

Oto lista nagradzanych

1. Dawid Niespodzianski

2. Michał Wittstock

3. Krzysztof Kita

4. Małgorzata Karwacka

Rafał Kurek nagroda za największą rybę  szczupak 107cm

 

Wielkie podziękowania dla sponsorów Mistrzostw

1. Jamie I Susan Morrison

2. Polish Taste Perth

3. DN Handmade LURE

4. Predator-Maniac

5. Fishermann Angling Club

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i gratulacje dla zwycięzców. Mam nadzieje ze impreza była udana i wszyscy byli zadowoleni i ze w przyszłym roku spotkamy sie w takim samym gronie bądź wiekszym. Do zobaczenia...