Fishermann Angling Club w SFCA

Jako prezes klubu pomyslałem że warto było by zacząć sie integrowac ze szkocką bracią wędkarską. Hmm tylko jak??

Mamy opinie taką jaką mamy zresztą tez na nią zapracowaliśmy. Wysłałem kilkanascie email do tutejszech klubów z checią oraganizacji wspólnych zawodów i spotkań, niestety żadnen email nie wrócił. nie jestem osobą która sie szybko poddaje, skontaktowałem się z prezesem Scotish Federation of Coarse Fishing. W kontakcie pomogł mi Martin Mitchell, opiekun jeziora na którym co roku organizujemy zawody, który co sie okazało ma polskie korzenie. Po kilku dniach otrzymałem email z propozycją spotkania i omówienia spraw dotyczacych wędkarzy nie tylko polskich ale i wędkarzy z Europy Centralnej. Wszyscy wiemy ze problemów jest wiele, trzeba powiedzieć nie wszyscy tutejsi wędkarze nas lubią i toleruja nad wodą. Prezes SFCA Gus Brindle wytłumaczył mi kilka spraw dotyczących prawa wędkarskiego w Szkocji, uwierzcie mim naprawde jest to zakręcone. My jako polski klub wędkarski chcemy zmienić to bynajmniej sie postaramy. Od marca 2017 Fishermann Angling Club jest częścią szkockiej Federacji. Mamy wiele wspólnych planów wędkarskich, np organizacja naprawde dużych zawodów zobaczymy co z tego wyjdzie plany są. Mam nadzieje że nasza współpraca bedzie sie układac tak jak dotychczas.

Co daje nam członkostwo w SFCA? O to kilka odpowiedzi

 SFCA ma za  zadanie pomóc klubom rozwijać się, ponieważ od najmniejszego  do największego stowarzyszenia stanowią one podstawę wędkarzy i odgrywają istotną rolę w życiu społeczności lokalnej.

Naszym celem jest współpraca z klubami , wspieranie ich w tworzeniu i prowadzeniu oddziałów młodzieżowych. Pomoże to zapewnić przyszły wzrost i przetrwanie klubu, a jednocześnie udzieli im porad i zasobów, aby zapewnić młodym uczestnikom uprawianie sportu w bezpiecznym i zrównoważonym środowisku, gdzie beda mogli uzyskać pomoc i zachętę  której potrzebują oraz dowiedziedz się o swoich społecznych i prawnych obowiązkach jako wędkarze,

Stowarzyszenie nie było dotychczas odpowiednio finansowane czy też ustrukturyzowane . SFCA będzie aktywnie dążyć do promowania klubów wędkarskich zwracając sie do:

§ zarządu miast

§ instytucji finansujących

§ i, co najważniejsze, dla wędkarzy SFCA stara się również tworzyć szereg korzyści w ciągu najbliższych miesięcy i lat, w których kluby członkowskie będą mogły skorzystać.

 Poprzez członkostwo w klubie / stowarzyszeniu członkowskim masz prawo

§ głosować na WZA (zapewnia to, że członkowie klubu zgłaszają propozycje zmian konstytucyjnych i mogą mieć ważne kwestie, które zostały im poruszone i głosowane na WZA)

§ bezpłatny link na stronie SFCA dla swojego klubu / stowarzyszenia

§ wprowadzić drużyny do Ligi SFCA i wszystkich innych wydarzeń drużyny Federacji

§ mianować poszczególnych członków do wyboru międzynarodowego

§ wezwać Federację do poparcia wniosków o wprowadzenie ryb lub o pomoc w rozwiązywaniu problemów mających wpływ na dostęp i prawa do połowów na wodach klubowych.

 Dodatkowo SFCA promuje kluby członkowskie poprzez tę witrynę internetową oraz podczas prowadzenia zajęć coachingowych na terenie, na którym się opiera. W tym roku prowadzimy negocjacje z naszymi ubezpieczycielami, aby rozszerzyć naszą Ochronę Odpowiedzialności Korporacyjnej na pokrycie działalności organizacji komitetów naszych Klubów Członków w ramach rocznej opłaty członkowskiej i mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mieli więcej informacji na ten temat. Federacja priorytetuje frekwencję na kursach Coachingu Poziom 1 i Poziom 2 UKCC dla kandydatów z klubów członkowskich. Organizuje również stypendia dla sportowców w celu zrekompensowania kosztów uczestnictwa w szkoleniach coachingowych UKCC dla wszystkich członków.